بزرگترین و مجهزترین آکادمی زبان‌های خارجی در خراسان شمالی
آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی

آزمون آیلتس

خانه زبان > آزمون آیلتس

آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی

جهت ارزیابی سطح زبان انگلیسی افراد برای مقاصد مختلف از جمله مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور آزمون‌های متعددی وجود دارند که شناخته‌شده‌ترین آن‌ها در ایران آزمون آیلتس و تافل هستند. کسانی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکا، کانادا و استرالیا را دارند نیازمند به ارائه‌ی مدرک آیلتس یا تافل هستند.

برخی از دانشگاه‌ها نیز، به ویژه در آمریکا از دانشجویان درخواست ارائه مدرک GRE و GMAT را دارند. در کنار این آزمون‌ها، آزمون‌های کمبریج نیز مناسب افرادی هستند که صرفا قصد کسب یک مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی دارند، گرچه این آزمون‌ها نیز در بسیاری از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها مورد پذیرش قرار می‌گیرند. دانشگاه کمبریج آزمون‌های متعددی ارائه می‌کند که از معتبرترین آن‌ها می‌توان به FCE ،CAE و CPE اشاره کرد.

آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی

آمادگی آزمون IELTS

این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. آیلتس از معتبرترین آزمون‌های جهان است و با کسب نمره  قابل قبول در این آزمون می‌توانید جهت مهاجرت کاری و تحصیلی اقدام نمایید. این آزمون در بیش از 270 مرکز امتحانی در نزدیک به 110 کشور دنیا برگزار می‌شود.

IETLS

بخش‌های آزمون آیلتس

Speaking

گفتاری

Listening

گوش کردن

Reading

خواندن

Writing

نوشتن

IELTS is the high stakes English test for international study, migration and work. Open a world of opportunity with IELTS

Speaking
Listening
Reading
Writing

بخش گفتاری (Speaking) آزمون آیلتس

این بخش به صورت گفتگویی بین آزمون‌گیر و داوطلب آزمون است که بین 11 تا 14 دقیقه به طول می‌انجامد و خود شامل سه بخش است.

در بخش اول متقاضی باید به سؤالاتی عمومی و شخصی درباره‌ی محل زندگی، وضعیت تحصیلی یا کاری، علایق شخصی و مواردی از این دست پاسخ دهد.

در بخش دوم کارتی که موضوعی روی آن نوشته‌شده (cue card) به متقاضی داده می‌شود. متقاضی یک دقیقه فرصت دارد تا درباری موضوعی نت نویسی کرده و سپس یک الی دو دقیقه درباره‌ی موضوع صحبت کند.

در بخش سوم گفتگویی بین ممتحن و متقاضی در راستای همان موضوع بخش دوم صورت می‌گیرد.

 

بخش شنیداری (Listening) آزمون آیتلس

این بخش به 4 قسمت تقسیم می‌شود و مدت زمان آن 40 دقیقه است که 30 دقیقه صرف گوش دادن به این 4 قسمت می‌شود و در پایان 10 دقیقه فرصت برای انتقال جواب‌ها به برگه‌ی پاسخنامه در نظر گرفته شده است.

قسمت اول Listening مکالمه و قسمت دوم تک‌گویی (monologue) درباره‌ی موضوعات روزمره‌ی اجتماعی، مانند هماهنگی مسافرت می‌باشد.
قسمت سوم و چهارم نیز به ترتیب مکالمه (حداکثر چهار نفر) و تک گویی درباره‌ی موضوعات دانشگاهی می‌باشد.

بخش شنیداری شامل 40 سؤال به صورت تکمیل‌کردن اطلاعات (فرم، جدول و…)، سؤالات چندگزینه‌ای، نام‌گذاری بخش‌های مختلف یک شکل و انتخاب از لیست می‌باشد.

بخش درک مطلب (Reading) آزمون آیتلس

این بخش شامل سه متن و 40 سؤال می‌باشد. سؤالات این بخش ترکیبی از سؤالات چند گزینه‌ای، تکمیل کردن خلاصه متن، نام‌گذاری شکل، تشخیص نقطه‌نظر نویسنده، پیدا کردن اطلاعات از متن و… . گرامر و املای صحیح کلمات مهم هستند و اشتباهات این‌چنینی باعث کسر نمره خواهد شد. این قسمت در آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت خواهد بود.

آکادمیک: سه متن که از کتاب‌ها، ژورنال‌ها و مجلات گرفته شده و برای مخاطبین غیرمتخصص نوشته شده‌اند. موضوعات این متون معمولاً مورد علاقه‌ی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و عالیه می‌باشد.

جنرال:
بخش ۱: شامل سه متن کوتاه یا چندین متن کوتاه‌تر، با موضوعات هرروزه که در صورت زندگی در یک کشور انگلیسی زبان با آن سر و کار خواهید داشت.
بخش ۲: مسائل شغلی حرفه‌ای مانند قرارداد و شرح شغل
بخش ۳: متنی طولانی با موضوعی عمومی. این متن طولانی‌تر و پیچیده‌تر از بخش یک و دو می‌باشد و معمولاً برگرفته از روزنامه‌ها، مجلات یا وب‌سایت‌ها است.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون آیلتس

مدت زمان این بخش یک ساعت است و در این زمان باید دو متن بنویسید. این بخش نیز در آزمون جنرال و آکادمیک متفاوت است.

آکادمیک:

تکلیف ۱: متنی در توضیح اطلاعات یک نمودار، جدول یا شکل باید بنویسید که طول آن حداقل 150 کلمه باشد. اگر متن کمتر از 150 کلمه باشد از آن نمره کسر خواهد شد. توصیه می شود بیست دقیقه برای این قسمت وقت بگذارید.
تکلیف ۲: باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.


جنرال:

تکلیف ۱: باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
تکلیف ۲: باید انشایی درباره‌ی یک موضوع عمومی بنویسید. مثلاً آیا سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی باید ممنوع باشد؟ یا چگونه مشکلات زیست‌محیطی را می‌توان حل کرد.

سیستم آموزشی آیلتس

آیلتس از جمله آزمون‌های بسیار شناخته‌شده در جهان است که به‌خصوص در کشورمان متقاضیان بسیار دارد. خانه زبان سیستم آموزشی آیلتس را به‌صورت مجزا از سیستم زبان عمومی خود تعریف کرده تا متقاضیان با هر سطح زبانی قادر به شرکت در کلاس‌های آیلتس باشند. در این دوره از کتاب‌های Mindset For IELTS استفاده می‌شود. این کتاب‌ها از سطح مبتدی با تمرکز روی آزمون آیلتس به تدریس همزمان زبان عمومی موردنیاز برای آزمون و تمرین نمونه سؤالات و تسک‌های آزمون می‌پردازد. جهت مشاهده سطح‌بندی کتاب‌ها و ادامه این نوشته را بخوانید.

برای موفقیت در آزمون آیلتس، نیازسنجی، برنامه‌ریزی، تمرین مداوم و دریافت بازخورد حرفه‌ای از ضروریات است. با کلاس‌های آیلتس خانه زبان خیال خود را از نیازسنجی، برنامه‌ریزی و دریافت بازخورد راحت کنید.