بزرگترین و مجهزترین آکادمی زبان‌های خارجی در خراسان شمالی
IELTS در خانه زبان

سیستم آموزشی آیلتس

خانه زبان > سیستم آموزشی آیلتس

آیلتس از جمله آزمون‌های بسیار شناخته‌شده در جهان است که به‌خصوص در کشورمان متقاضیان بسیار دارد. خانه زبان سیستم آموزشی آیلتس را به‌صورت مجزا از سیستم زبان عمومی خود تعریف کرده تا متقاضیان با هر سطح زبانی قادر به شرکت در کلاس‌های آیلتس باشند. در این دوره از کتاب‌های Mindset For IELTS استفاده می‌شود. این کتاب‌ها از سطح مبتدی با تمرکز روی آزمون آیلتس به تدریس همزمان زبان عمومی موردنیاز برای آزمون و تمرین نمونه سؤالات و تسک‌های آزمون می‌پردازد. جهت مشاهده سطح‌بندی کتاب‌ها ادامه این نوشته را بخوانید. برای آشنایی با بخش‌های مختلف آزمون اینجا کلیک کنید.

Units

Level

Cover

Book

1 – 3

Pre-IELTS 1

IETLS

Mindset for IELTS Foundation

4 – 6

Pre-IELTS 2

7 – 8

Pre-IELTS 3

9 – 10

Pre-IELTS 4

1 – 3

IELTS 1

IELTS

Mindset for IELTS 1

4 – 6

IELTS 2

7 – 8

IELTS 3

1 – 3

IELTS 4

IELTS

Mindset for IELTS 2

4 – 6

IELTS 5

7 – 8

IELTS 6

1 – 3

IELTS 7

IELTS

Mindset for IELTS 3

4 – 6

IELTS 8

7 – 8

IELTS 9

With languages, you’re at home anywhere.

Edmund De WaalEnglish Artist

سوالات متداول درباره‌ی آیلتس

آیلتس چیست؟

آیلتس برای کمک به شما برای کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که زبان اصلی آن انگلیسی است، طراحی شده است. یعنی کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده. در این آزمون، توانایی شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی خواهد شد. مقیاس نمره‌دهی آیلتس از 1 تا 9 است که band score نامیده می‌شود.

کاربرد این آزمون چیست؟

اگر به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید. برای اثبات این سطح به آزمون‌های بین‌المللی معتبر از جمله IELTS نیاز دارید.

چه سازمان‌هایی مدرک آیلتس را می‌پذیرند؟

بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدرسه و سازمان مهاجرتی از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آمریکا آن را در سطح جهانی به رسمیت می شناسند. برای جستجوی مراکزی که آیلتس را می‌پذیرند می‌توانید مرکز مورد نظر خود را در وبسایت آیلتس جستجو کنید.

انواع آزمون و کاربرد آنها

این آزمون در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود. آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی که می خواهند در محیط های انگلیسی زبان یا دانشگاه (تحصیلات عالی) تحصیل کنند مناسب است. همچنین می توانید برای مقاصد حرفه ای در آیلتس آکادمیک شرکت کنید. در مقابل آزمون جنرال برای کسانی مناسب است که در صدد تحصیل در مقاطع پایینتر (کالج ومدارس انگلیسی‌زبان) هستند. همچنین برای تجربه کاری و کارآموزی و آموزش‌های بدو خدمت نیز کاربرد دارد.

چطور برای آزمون ثبت نام کنم؟

پیدا کردن مرکز معتبر برای آزمون امری مهم و برای هر متقاضی جدید سوال است. برای شرکت در این آزمون دو گزینه‌ی مراکز داخلی و خارجی پیش روی شماست. طبیعتا با توجه به اینکه این مراکز تنها در برخی شهرها وجود دارند برنامه‌ریزی ثبت نام ضروری است مخصوصا اگر مرکز در شهر شما نباشد. از این رو باید زمان‌های برگزاری آزمون را بررسی کنید و در صورت نیاز به سفر به فکر تدارکات آن نیز باشید. از طرفی ممکن است به دلایل مختلف انجام آزمون در مراکز خارج از کشور را ترجیح دهید. در هر دو صورت می‌توانید مراکز منطقه‌ی مورد نظر خود را در وبسایت آیلتس چک کنید تا از اعتبار آن مرکز مطمئن شوید.

مراکز معتبر برگزاری آزمون در ایران عبارتند از:

موسسه‌ی ایرسافام (تهران، اصفهان، مشهد، ساری، اهواز، رشت، شیراز، کرمان، تبریز)

موسسه‌ی عصر دین و دانش (تهران، ساری، اصفهان)

موسسه آیلتس تهران (تهران، کیش، اصفهان، کرج، شیراز)

دانشگاه آزاد (شیراز، تبریز، همدان، کرمانشاه، رشت، تهران، اصفهان)